FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Wykładowcy

"MAT-STUDIO" - POMORSKIE STUDIUM SZTUK WIZUALNYCH
DYREKTOR:
Katarzyna MĄTEWSKA-KOWALEWSKA,
wizażystka i stylistka z wieloletnią praktyką zawodową, WŁAŚCICIEL
i DYREKTOR szkoły. Jest absolwentką The International School of Make-up by Linda MEREDITH. Z wykształcenia pedagog z dyplomem Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
WYKŁADOWCY:
Jagoda PIKIEWICZ, charakteryzatorka o europejskiej renomie z wieloletnią praktyką zawodową i artystyczną. Jej niepowtarzalne umiejętności, kreatywność i wrażliwość artystyczna wzbogaciły liczne spektakle teatralne i operowe, realizacje telewizyjne i filmowe. Teraz pracuje dla Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.
Kasia KODROŃ, od kilku lat związana na stałe z Teatrem Wybrzeże. Na koncie dziesiątki premier teatralnych, sesji zdjęciowych i filmów krótkometrażowych. Charakteryzatorka z wykształceniem plastycznym i filmoznawczym.
Marzena KORCZAK-KOMOROWSKA, charakteryzatorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pracuje w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.
Magdalena DUSZA, charakteryzatorka, pracowała dla wielu teatrów w Polsce, aktualnie pracuje w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, specjalizuje się w charakteryzacji artystycznej.
Jola SŁOMA i Mirosław TRYMBULAK, projektanci mody, tworzą kolekcje również na zamówienie, prowadzą galerię ubioru. Pracowali przy wielu programach telewizyjnych i promocjach znanych firm, wśród których były Hennessy, Smirnoff, Ergo Hestia, Red Bull, Impulse, Tenbit, Vision Express. Współpracują z Haliną Frąckowiak, Grażyną Łobaszewską, Weroniką Marczuk. Są autorami serii pierwszego wegetarianskiego programu kulinarnego "Atelier Smaku" na antenie Kuchnia.Tv, www.slomatrymbulak.pl.
Grzegorz TERLECKI, magister sztuki, z wyróżnieniem ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, grafiką oraz teorią sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem nowych mediów. W PSSW prowadzi zajęcia z Teorii Komunikacji i Kompozycji.
Andrzej LESZCZYŃSKI, filozof i antropolog teatru, prowadzi warsztaty teatralne w kraju i za granicą, pracownik Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Jacek PALUCHOWSKI, artysta fotografik, profesor Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni - Orłowie, w PSSW prowadzi zajęcia z podstaw fotografii.
Tomasz SÓJKA, artysta plastyk, profesor Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni - Orłowie, w PSSW prowadzi zajęcia z teorii koloru.
Natalia WSZELAKI absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i PSSW. Wizażystka, stylistka i charakteryzator, specjalizuje się w stylizacji i make-up sesyjnym i filmowym.
Grażyna ŚLUSARSKA, wizażystka, stylistka i charakteryzator z bogatą praktyką zawodową. Specjalizuje się w stylizacji i make-up biznesowym.
Piotr KOWALEWSKI, menadżer kultury ze specjalnością public relations, organizator wielu imprez kulturalnych, DYREKTOR ds. Organizacyjnych szkoły. Absolwent Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
GOŚCINNIE:
Tomasz BERGMANN, niezależny fotograf, specjalizujący się w fotografii modowej i portretowej. Wieloletni współpracownik Playboya i Twojego Stylu. Publikował również w magazynach: Uroda, Zwierciadło, Cosmopolitan, Fluid, Machina, Voyage i innych. Jako reżyser, producent i operator realizował videoklipy polskich gwiazd. W PSSW prowadzi zajęcia warsztatowe z teorii światła w fotografii.
Sławomir BLASZEWSKI, stylista, autorytet w dziedzinie mody. Kreator wizerunku publicznego gwiazd muzyki i filmu, w tym De Mono, Piaska, Agnieszki Chylińskiej, Reni Jusis, Just 5, Kasi Kowalskiej, Norbiego, Michała Żebrowskiego, Grażyny Szapołowskiej, Rafała Królikiewicza, Edyty Jungowskiej.
Benita CEMPEL, dziennikarka, geolog, podróżniczka, nauczycielka, autorka znanych programów telewizyjnych "Od magii do nauki".
Katarzyna PIĄTEK, projektantka mody, stylistka. Tworzy własne kolekcje i kostiumy teatralne, zajmuje się kreowaniem image`u i stylizacją sesji zdjęciowych . Absolwentka łódzkiego Uniwersytetu Mody, przez kilka lat była aktorką i tancerką w teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro, uczestniczyła w wielu spektaklach teatralnych i realizacjach telewizyjnych.
Marek STAN, niezależny fotograf, specjalizujący się w akcie fotograficznym, w PSSW prowadzi zajęcia warsztatowe fashion, www.marekstan.pl
Karolina PIEGZA-KOZLOWSKA - specjalistka prawa autorskiego, absolwentka studiów dziennych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wroclawskiego oraz Studium Prawa Autorskiego, Prasowego i Reklamy w Instytucie Prawa Wlasnosci Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellonskim w Krakowie. Wykladowca prawa autorskiego w Dolnoslaskiej Wyzszej Szkole Sluzb Publicznych ASESOR. Wspólpracownik agencji castingowej oraz konsultant do spraw prawa autorskiego klientów indywidualnych. www.autorskie.pl
Pawel KLEINEDER - fotografuje dla IFBB - International Federation of Body Building and Fitness - czyli Federacji zajmujacej sie kulturystyka i fitness, w PSSW prowadzi zajecia warsztatowe fashion.
Bartek MODELSKI - niezalezny fotograf, specjalizujacy sie w fotografii modowej i beauty, w PSSW fotografuje dyplomy, www.modelski.eu.
Mariusz KOBARU Kowal - fotograf i charakteryzator specjalizujšcy się w sesjach zdjęciowych dla zespołów i muzyków, współpracował z takimi artystami jak: Behemoth, Iggy Pop, Combichrist, Vader, Cannibal Corpse czy Fear Factory.
Organizator wielu warsztatów fotograficzno charakteryzatorskich. Autor zdjęć do płyty Acid Drinkers – Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again oraz okładki solowej płyty Grzegorza Skawińskiego – Me & My Guitar.
Charakteryzator na planie teledysku Lucyfer zespołu Behemoth. www.kobaru.pl.